
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.94 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Self Resonant Frequency | 120 MHz |
| Current Rating | 50 mA |
| DC Resistance (DCR) | 500 mΩ |
| Test Frequency | 10 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Schedule B | 8504500000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 35 |
| Height | 800 µm |
Stock: 501
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06298
Ext.Price$0.06298
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06298 | $0.06298 |
| 10 | $0.03149 | $0.31490 |
| 50 | $0.02791 | $1.39550 |
| 100 | $0.02474 | $2.47400 |
| 500 | $0.02135 | $10.67500 |
| 1000 | $0.01843 | $18.43000 |
| 3000 | $0.01684 | $50.52000 |
| 5000 | $0.01539 | $76.95000 |
